دسته بندی ها

آدیداس از ضایعات پلاستیک اقیانوس‌ها، کفش ورزشی تولید کرده است

پلاستیک های زیادی در اطراف اقیانوس ها انباشته شده اند و برنامه های طولانی مدت متعددی برای پاکسازی آنها طرح ریزی شده است، اما آدیداس برنامه های کوتاه مدتی برای استفاده از حداقل بخشی از این پلاستیک ها دارد. این تولیدکننده ی پوشاک ورزشی امروز خبر از تولید کفشی ساخته شده از ضایعات پلاستیکی اقیانوس ها داده است که از ماه جاری وارد بازار خواهد شد. این برنامه برای کمک به پاکسازی اقیانوس ها از پلاستیک صورت گرفته است که برای اطلاعات بیشتر شما را به همراهی با بهترین ها در زمین دعوت می کنیم.

آدیداس در این برنامه با سازمان محیط زیست Parley همکاری کرده به این صورت که این سازمان به جمع آوری ضایعات پلاستیکی از اقیانوس های مالدیو پرداخته است. این دو مجموعه سال گذشته به افزایش آگاهی و توسعه ی تکنولوژی های جدید در راستای بازیابی و بازیافت زباله های پلاستیکی اقیانوس ها اقدام کرده بودند. آنها ابتدا در سال گذشته ۵۰ کفش پلاستیکی بازیافتی را تولید کرده و اکنون در پی ارائه ی کفش ورزشی زیست محیطی به بازار هستند.

بخش بالایی کفش های آدیداس از ۹۵ درصد پلاستیک بازیافتی اقیانوس ها و پلی استر بازیافتی تشکیل شده است. سایر قسمت های کفش مانند بند، قسمت پاشنه و استری از مواد بازیافتی دیگر تشکیل شده اند.

همچنین دو باشگاه فوتبال رئال مادرید و بایرن مونیخ در ماه جاری به استفاده از پیراهن های ورزشی ایجاد شده از پلاستیک های بازیافتی از اقیانوس می پردازند. در بازی های روز یکشنبه پیراهن قرمز رنگ بازیافتی بایرن مونیخ در بازی مقابل هافنهایم به نمایش گذاشته شد و بازیکنان رئال مادرید نیز با پیراهن های بازیافتی سفید رنگ در بیست و ششم نوامبر به مصاف اسپورتیگ خیخون می روند.

این دو پیراهن ورزشی از طریق فروشگاه آنلاین آدیداس قابل تهیه می باشند. کفش ورزشی آدیداس نیز از نیمه ی نوامبر و با قیمت ۲۰۰ یورو (۲۲۲ دلار) به فروش می رسد.

درباره نویسنده

a_marko@yahoo.com

مطلب مرتبط

نظر ها(3)

خسته نباشید ممنون به خاطر این مطالب مفید

پاسخ

سلام.وبسایتتون فوق العادس.به کارتون ادامه بدین

پاسخ
ارسال نظر

نمایش نام

پست الکترونیک

عنوان

پیام

طراحی سایت