دسته بندی ها

ناسا تسریع ماموریت سرنشین‌دار Orion را رد کرد

 

علاقمندان به فضا ساعت های خود را کوک کنید. ناسا اعلام کرده ماموریت بعدی Orion، حامل فضانوردان به فضا نیست. در فوریه، مدیریت این آژانس رابرت لایت فوت امکان تغییر زمانی و تبدیل ماموریت Exploration Mission-1(EM-1) به یک ماموریت سرنشین دار را تقاضا کرد. با این حال پس از بررسی ریسک ها و عوامل فنی پروژه، ناسا تصمیم گرفت همان برنامه ی اصلی مبنی بر ماموریت بدون سرنشین EM-1 را دنبال کند و اولین ماموریت سرنشین دار در سال ۲۰۲۱ صورت پذیرد. با ما در بهترین ها در زمین همراه باشید.

پرواز دوم کپسول خدمه ی Orion، یعنی EM-1 قرار است در سال ۲۰۱۹ از روی موشک سیستم پرتاب فضایی بلند شود. هدف از این ماموریت، ارسال سفینه ی فضایی و ماژول خدمات آن به مسیر فراماهی است که در آن سفینه فضایی حول ماه در چرخش بوده و سپس با فرود روی دریا به زمین بازمی گردد. این آزمایش به عنوان پیشروی نسل جدید ماموریت های اعماق فضای سرنشین دار به مدار ماه و درنهایت مریخ صورت می گیرد.

درخواست اجرای ماموریت در ماه فوریه که از سوی دولت ترامپ تقاضا شد، به امید بازگرداندن ناسا به ماموریت های سرنشین دار صورت گرفت که با بازنشستگی شاتل فضایی در سال ۲۰۱۱ متوقف شد. ناسا اعلام کرده به تمامی عوامل مرتبط توجه شده و ریسک های این پروژه را در نظر گرفته است. در این تحقیقات مشخص شده از نظر فنی اصلاح Orion در شکل فعلی خود و تبدیل برنامه ی ماموریت به برنامه ی سرنشین دار، ممکن است اما اجرای این ارتقاها در این مدت زمان بسیار دشوار می باشد و نمی توان همه ی خطرات ممکن را تضمین کرد.

بر اساس بیانیه ی ناسا، یافته های این تحقیق برای بهبود توسعه ی پیش پرواز Orion در EM-1 استفاده می شود.

ویلیام گرستنمایر، مدیر دستیار اداره ی ماموریت های عملیاتی و کشف انسانی ناسا گفته است: «ما پیش از پرواز EM-1 باید چندین تست زمینی دیگر از سپر گرمایی را در نظر گرفته و همچنین امکان تقویت سیستم فرود Orion را بر اساس یافته های تحقیقات، بررسی کنیم. اجرای این تست ها می تواند اطلاعات بیشتری را موجب شده که دانش ما از سیستم ها را تقویت کرده و می تواند قدرت برنامه ی کلی برای ارسال انسان به اعماق فضا را بهبود بخشد.»

درباره نویسنده

a_marko@yahoo.com

مطلب مرتبط

ارسال نظر

نمایش نام

پست الکترونیک

عنوان

پیام

طراحی سایت